Silkroad Online Options - Ayarlar

2007-04-17 10:41:01
Video AyarlarıResolution:Ekran çözünürlük değerinizdir. Set Brigtness: Ekran görüntü koyuluk/açıklığını ayarlar
Graphic Quality.Ekran görüntü kalitesini ayarlamızı sağlar Eğer alt kısımdaki değerler el ile değiştirilirse User Control yazar
Shadow Detail:Gölgelendirme değerini ayarlar
BackGround Draw DistanceArkaplan çizim derinliği. Bu değeri yükselttikçe oyunda görüş alanınız genişler
Character Draw DistanceKarakterlerin çizim derinliği
Water ReflectionSu yansıması (Kapalı olması performans arttırır)
Water DetailSu detaylandırması
Bloom Effect:Dokulara extra efekt kazandırarak daha gerçekçi görünmeleri sağlanır. Yalnız ekran kartı güçlü olmayanların kapatması şiddetle önerili
Lens FlareGüneş ışığı gibi efektlerin kullanılmasını sağlar. Oyunda gözünüze güneş vuruyorsa kapatabilirsiniz.
Not:Eğer düşük konfigurasyonlu bir bilgisayarda oynuyorsanız bu bölümde bulunan ayarları mümkün olduğu kadar düşük seviyelere getirmeniz yararınıza olacaktır

Audio Ayarları
Set Background Volume: Oyun arkaplan müziğini düzenler. Kapatmak için Remove seçilir.
Set FX Volume: Oyun Efekt seslerini düzenler. Kapatmak için Remove seçilir.
Set Environmental Volume: Oyun ortam seslerini düzenler. Kapatmak için Remove seçilir.

Set Time AyarlarıFree Camera: Oynarken Farenin Sağ tuşunu kullanarak ekranı istediğimiz şekilde döndürebildiğimiz seçenektir.
The Third Person Camera: Oynarken, karakterimizi 3 ncü şahıs modunda arkadan takip ederek oynadığımız seçenektir.
Quarterview Camera: Ekranın sabit bir açıda durduğu, yukarı ve aşağı doğru oynatamadığımız seçenektir.

Set Input Ayarları
Whell (Use Shortcut) right button (change view): Farenin orta tuşu kısayol olarak kullanılır ve sağ tuş ile ekran döndürülür
Whell (change view) right button (use shortcut): Farenin sağ tuşu kısayol olarak kullanılır ve orta tuş ekranı döndürür.
Custom Shurtcut: Bu bölümde belirtilen harfler kısayol tuşlarıdır ve üstüne tıklanıldığı takdirde yeni tuş ataması yapılabilir.

Set Game AyalarıSelf: Kendi karakter ismimizi oyunda görebilmemizi sağlar.
Other Char: Oyundaki diğer karakterlerin ismini görmemizi sağlar. Özellikle şehir içinde bilgisayarın daha az kasılması için kapatılabilir.
Monster: Yaratık isimlerinin görünmesini sağlar.
NPC: NCP isimlerinin görünmesini sağlar
Guild: Guild üyelerinin isimlerinin görünmesini sağlar. Other Char kapalı olsa bile bu ayar açık olursa guild üyelerinizin isimleri görünmeye devam edecektir.
Beginner: Oyuna yeni başlayanların tepesindeki sarı amblemin görüntülenmesini kapatır.
Guide: Oyun yardımcı bilgilerinin gösterilmesini sağlar.
Invıte Party: Yapılan Party davetlerinin görüntülenmesini sağlar. Bu ayarı kapatırsanız size Party isteğinde bulunulamaz ve direk olarak karşı tarafa reddedildi bilgisi gider.
Alarm: Oyundaki uyarı niteliğindeki bilgilendirmelerin gösterilmesi sağlanır.
Exchange: Size atılan Exchange isteklerinin size görüntülenmesini sağlar. Eğer durmadan Exchange atan kişilerden bıktıysanız bu ayarı kapatarak isteğiniz dışında gelen davetlerin otomatik olarak reddedilmesini sağlayabilirsiniz.
Msg: Mesaj kutunuza mesaj gönderilebilmesini sağlar.
PVP: PVP isteklerinin görüntülenmesini sağlar diye biliyorum ama şu anda PVP isteği yapılabilecek bir sistem mevcut değil.
Whisper: Size atılan özel mesajların görüntülenmesini sağlar. Eğer kapatırsanız hiçbir özel mesaj size gösterilmeyecektir. Yalnız, karşı taraf sizin bu ayarınızın kapalı olduğuna dair bir bilgilendirme görmediğinden dolayı sizin cevap vermediğinizi veya vermek istemediğinizi düşünebilir. Bunun yanısıra Bot zannedilme gibi durumlarla da karşılaşabilirsiniz.
System UI AutoHide: Ekranın sağ tarafında gösterilen ve fare ile üzerine gelindiği zaman aktif olan bilgi metin alanını otomatik olarak gizletir. Bu ayar kapatılırsa o pencere konuşma penceresi gibi daimi olarak görünür durumda olacaktır.
Quick Party View Character Buff: Parti üyelerinin kullandıkları Buff'ların size gösterilmesini sağlar. Kapatılması yararlı olabilir. Bazı durumlarda ??? hatası verdirtebiliyor.

3804
0
0
Yorum Yaz